ДНЗ "Професійно-технічне училище №31 смт Буки"

Тепер ви зможете знайти інформацію про нас за новою адресою

dnz-bppl.at.ua




Категорії розділу

методична робота [12]
позакласні заходи [184]
училище у ЗМІ [4]
робота з обдарованою молоддю [14]

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статтей про новини та події із життя училища

Головна » Статті » позакласні заходи

Проведення виховної години до Дня Збройних Сил України

Відповідно до плану виховної роботи 11 грудня 2012 року була проведена виховна година «Гей ви, хлопці, славні запорожці» класним керівником Залізняком Ю.А. та майстром в/н Ткаченком П.М. в групі №2, ІІ курс, професія «Слюсар з ремонту с/г техніки та устаткування, тракторист-машиніст с/г виробництва, водій автотранспортних засобів категорії С». 

 

 

 

 

 

 

Сценарій виховної години

«Гей ви, хлопці, славні запорожці»

 

Тема:  «Гей ви, хлопці, славні запорожці»

Мета:  розширити знання учнів про запорізьких козаків, їх традиції, побут, звичаї. Виховувати шанобливе ставлення до запорожців, спонукати до наслідування їх кращих рис характеру: добродушності, безкорисливості, товариськості, бажання завжди прийти на допомогу.

Розвивати фізичні якості учнів, спритність, кмітливість, активність.

 

 

В центрі сцени девіз виховної години "Гей ви, хлопці, славні запорожці!”. Звучить пісня «За світ встали козаченьки»

На сцену виходять ведучі (Ткаченко Альона і Лисенко Катерина). Музика стихає.

Ведуча 1 : Доброго дня , шановні глядачі! Вітаємо вас - нащадків славного козацького роду!

Ведуча 2 :  Особливі вітання юнакам – адже зовсім недавно ми відзначили  славне свято – День Збройних сил України! Вітаємо вас та зичимо всього найкращого! А у подарунок прийміть пісню. (Звучить пісня «Мій генерал»)

Ведуча 1: А  підтвердженням того, що  з наших хлопців вийдуть добрі захисники, стане наше сьогоднішнє свято  – «Козацькі забави»!

Ведуча 2: просимо учасників на сцену!

 

Учасники виходять на сцену. Звучить «Козацький марш».

1 ведуча. А зараз настав час представити команди наших козаків. До вашої уваги – козацька сотня «Січ».

2 ведуча. Та козацька сотня  «Хортиця».

 

Сотники  доповідають отаману про готовність  до змагань.

 

Форма доповіді:

«Шановний пане отаман! Козацька сотня «Січ» до змагань готова!    

 «Шановний  пане отаман! Козацька сотня  «Хортиця» до змагань готова!

(Разом сотні) Благословіть на перемогу!

 

Сотники стають перед отаманом на коліно. Отаман відповідає:

 

«Благословляю вас, діти мої!  Свято бережіть козацьку честь  і хай береже вас Господь

Звучить «Козацький марш», команди ідуть зі сцени.

 

 

Ведуча 1: Учасникам належить подолати змагання у 4 тури.

1 тур: "Військові маневри”

2 тур: "Спритність та кмітливість”

3 тур "Жарти та козацькі звичаї

4 тур: "З історії козацтва”

Після кожного туру журі підводять підсумки по 5-ти бальній шкалі.

 

Ведуча 2 : А склад журі сьогодні такий:

Голова журі –директор училища Гісько Галина Миколаївна,

Члени журі – старший майстер Кец Юрій Володимирович, викладач фізичної культури і здоров’я – Шандригось Іван Іванович, викладач української мови і літератури – Шимуда Олена Анатоліївна, майстер виробничого навчання – Коваленко Олександр Михайлович,.

         Просимо поважне журі зайняти свої місця.

 

І. Вступне слово

1 ведуча. ХV століття – важкий час у житті Українського народу. Скрутно жилося йому під пануванням чужих володарів, бо скрізь в Україні було заведено панщину. Селяни працювали на панській землі, всю землю отримували у власність великі пани – вельможі. Багатостраждальна земля чекала героїв.

2 ведуча. Од татарських нападів народ почав тікати з пограничних місць у глиб України, а на межі з татарщиною залишилось вільне Дике поле, яке сягало аж по сучасну Київщину.

1 ведуча. А коли  в Україну прийшли польські порядки, багато сміливців почали тікати на вільні землі Дикого поля. Молоді українці вирушали ватагами зі зброєю, обирали отамана, будували курені та січі від можливих набігів татар.

2 ведуча. Життя на "вольниці” без пана і холопа дедалі більше вабило молодих людей. А коли їм вдавалося відбити бранців і награбований товар – щастю не було меж. Отож поступово самоорганізовані козаки ставали захисниками рідного краю. І в 16 столітті Дмитро Вишневецький своїм коштом разом з козаками будує на Хортиці фортецю – перший козацький бастіон захисту від завойовників. Для змученого віками народу України Хортиця стала символом боротьби за незалежність.

 ( пісня  «Я люблю Україну свою»)

 

 1 ведуча.  1 тур: "Військові маневри.

Види змагань:

а) "Віджимання від підлоги”

Щоб мужньо боронити свій народ, свою рідну неньку Україну козаки повинні переборювати труднощі, мати неабияку силу в руках. У наступному змаганні візьмуть участь щонайсильніші. Козаки  сотень повинні віджатися від підлоги якомога більшу кількість разів за 30 секунд. Перемагає та козацька сотня, яка набрала у заліку найбільше балів. А для чесного ведення підрахунків, ми запрошуємо два глядачі із зали.

2 ведуча б) "Боротьба на конях”

Учасники об’єднуються в пари (по два коні, та два вершники). Учасники у боротьбі повинні скинути з коней вершників супротивника. Саме такий поширений спосіб боротьби застосовували запорізькі козаки у бою проти загарбників. Перемагає та сотня, яка виконає завдання швидше. Отже, почали.

1 ведуча. в) "Піднімання гирі вагою 1 пуд (16 кг)”

По одному козакові із сотні треба якнайбільшу кількість разів підняти гирю. Перемагає сотня, козакам якої вдалося підняти гирю найбільшу кількість разів. Давайте підтримаємо наших учасників.

2 ведуча. Доки журі обговорюють результати і підводять підсумки,  учасники готуються до наступного завдання, а ми слухаємо гумореску    «Ахмет ІІІ і Запорожці » у виконанні козака Герасименка Антона

(Сценка «Козаки пишуть листа турецькому султану»)

Слово нашому шановному журі

 

1 ведуча.  2 тур: "Спритність та кмітливість”

Види змагань:

а) конкурс  "Надми кулю”

Бувало, що козаки потрапляли в полон до ворога. Але завдяки своїй силі, спритності та витривалості вони вміли, долаючи перешкоди, непомітно втекти звідти. Уявімо, що планується втеча на повітряній кулі, і її треба дуже швидко надути. Переможе той козак, чия куля лопне першою. Отож почали!

2 ведуча. б) "Хто швидше вип’є пляшку квасу”

Як відомо, козаки на Запоріжжі полюбляли поласувати квасом із житніми пампушками. Завдання полягає в тому, що один козак з кожної сотні повинен якнайшвидше випити пляшку квасу через соску. Переможе той козак, який вип’є квас першим. Шановні вболівальники, давайте дружньо підтримаємо учасників.

1 ведуча. в) "Хто швидше з’їсть моркву, підвішену на нитці”

Наступний конкурс такий: з кожної команди по одному учаснику повинні якнайшвидше з’їсти моркву, підвішену на нитці без допомоги рук. Перемагає найспритніший.

2 ведуча. г) «Звари куліш».

 Завдання полягає ось у чому: для кожної козацької сотні є набір продуктів для приготування кулішу Запорізького. Ви повинні у правильній послідовності скласти схему приготування кулішу. Переможе та сотня, козаки якої складуть схему швидше і правильно. Підтримаємо наших козаків.

А тепер журі підводить підсумки 2 туру.

А  ми слухаємо гумореску  «Турки і козак» у виконанні козака Кицюка Євгена.

 

 

А зараз послухаємо наших шановних членів журі

 

1 ведуча  3 тур "Жарти та козацькі звичаї”

 Види змагань:

а) "З’їж банан”

Козаки, буваючи у південних землях, полюбляли ласувати бананами, хоча сало для них було невід’ємним атрибутом козацького обіду. Наступний конкурс полягає ось у чому: по одному козаку із сотні запрошуємо до святкового столу, необхідно без допомоги рук обібрати та з’їсти банан. Перемагає та козацька сотня, козак якої виконав завдання першим. Отже, починаймо. Підтримаємо наших козаків.  

2 ведуча. б) "Знайди стілець.

Як відомо, козаки могли дуже впевнено і чітко орієнтуватись на місцевості і вдень, і вночі. Зараз ми перевіримо, чи можуть це робити їхні нащадки.

Посеред сцени стоїть стілець. Кожна козацька сотня виділяє для участі у конкурсі по одному учасникові. Козакам зав’язують очі, розкручують їх, після чого вони повинні знайти стілець. Доречі, глядачі із зали можуть порадами коригувати рухи козаків. Звичайно, перемагає той козак, який першим знайде стілець. Побажаємо козакам успіхів і підтримаємо їх.

1 ведуча. в) «Нагодуй мене»

 Який щирий українець не полюбляє вареники із сиром, та ще й у сметані? Є такі серед вас? Ну звісно, що не має! Наступний конкурс полягає ось у чому: нам потрібно по два козаки із кожної сотні. Їм усім зав’язують пов’язками очі. Ну що, зав’язали ? А тепер просимо - винесіть сметани. Дайте їм по ложці - нехай тепер нагодують славних запорожців. Перемагає та сотня, козаки якої першими з’їдять сметану, якнайменше розливши її. Ну що, козаки! Почали. Просимо підтримки залу.

 А зараз журі підводить підсумки третього туру, а ми послухаємо пісню      « А мій милий вареничків хоче »

 

Слово надається журі

 

 

2 ведуча. А тепер перейдемо до 4, останнього раунду змагань.

"З історії козацтва ”

За умовами останнього туру учасники повинні відповісти на запитання вікторини. Переможе та сотня, котра дасть найбільше правильних відповідей:

1 ведуча. а) Назвіть перший український твір, який перекладено на українську мову? ("Лист турецькому султану”)

2 ведуча. б) Що означає слово "козак”? (З тюркської – "вільна людина”)

1 ведуча. в) Символ влади гетьмана (Булава)

2 ведуча. г) Як називали козацькі човни? (Чайки)

1 ведуча. д) Хто такі "характерники” (Ворожбити, лікарі)

2 ведуча. Це був останній конкурс наших сьогоднішніх «Козацьких забав».

Журі зараз саме підводить підсумки 4 туру і всього конкурсу.

 

Звучить пісня «Про Україну».

 

Тож, послухаємо, що нам скажуть наші шановні члени журі

 

Нагородження переможців

 

 Заключна частина.

1 ведуча. Після сьогоднішніх наших змагань в нас залишиться світла пам'ять про славні подвиги наших предків-запорожців. Отож, пам’ятаєте, що ви є нащадками славних українських козаків. То ж любіть Україну, шануйте її народ. Хай кожен з вас своїми добрими справами і вчинками доведе, що козацькому роду нема переводу!

 

(Команди з піснею «Січова слава» маршовим кроком виходять з місця проведення Козацьких забав).

 

Література:

 

1.     Позакласний час № 23-24 2001 р. "Козацькими стежками”.

2.     Позакласний час № 2-3 січень 2001 р. "Козацькі забави”.

3.     Позакласний час № 1 січень 2000 р. "Козацькі забави”.

4.     Розкажіть онуку № 27-28 липень 2001 р. "Україна – славетний край козацький”.

5.     Сценарій свята "Козацькому роду нема переводу”.

6.     "Вертикаль” № 2 1997 р. "Козацькі забави”.

 

 

Категорія: позакласні заходи | Додав: ptu31buki (12.12.2012)
Переглядів: 4821 | Рейтинг: 0.0/0

Останні проведені заходи

Друзі сайту

Міністерство освіти і науки України

Черкаська обласна державна адміністрація

Департамент освіти і науки Черкаської облдержадміністрації

Черкаський методичний центр професійно-технічної освіти

Профтехосвіта в Україні

Форма входу